ילדים בעולם כולו הפכו לתלמידי ולתלמידות זום.
הזום מביא פתרון טכנולוגי קל למצוקה בה לא ניתן להגיע אל בתי-הספר. אבל הזום מביא עימו שפע של בעיות ומצוקות חדשות.
מחקרים חדשים שנערכים במקומות רבים בעולם מצביעים על תחלואי הזום.

הזום זה לא משחק
הילדים שלנו מסוגלים לשבת שעות רבות מול המסכים, לבהות בסרטים ובתוכניות מצד אחד ולשחק במחשב מצד שני. אלא שהזום אינו משחק מחשב ולבטח שאינו סרט טוב עם הפקה קולנועית מושקעת.
ומכאן התוצאה העגומה – הילדים לא מצליחים לשבת שעות ולהתרכז בלימודים בכיתת הזום.

מורים הם לא שחקנים
המורים שלנו עובדים עכשיו שעות נוספות. הם משנים את כל מערכי השעור הרגילים שלהם כדי להתאים אותם לזום. למרות זאת, הם לא שחקני קולנוע ולרשותם לא עומדים אביזרים ותפאורות מרשימים. המורים עושים מעל ומעבר – אבל עדיין אין להם את ההכשרה ואת הכלים הנדרשים ללימוד מקוון.

פתרונות יצירתיים
מורים רבים כבר הבינו שהם לא סרט קולנוע ולא משחק מחשב. חלקם פיתחו שיטות חדשות ללמידה מרחוק. שיטות בהן הלמידה קצרצרה ואז התלמידים נשלחים לבצע משימות מחוץ למסך. כך המורים מעבירים בחמש עד עשר דקות את התיאוריה. אז הם שולחים את הילדים לחפש מידע, לפתור תרגילים, לבצע משימות יצירתיות ועוד.

דכאון המסכים
מחקרים שנערכו בתלמידים ברחבי העולם גילו סוג של דכאון מסכים. ילדים יושבים שעות רבות מדי מול המסכים ואז הם סובלים מעייפות, מצבי-רוח ירודים, חולשה כללית ועוד.

מה עושים?
מוציאים את הילדים מהמסכים.
הזמינו את הילדים לעזור לכם במטלות הבית: כביסה, כלים, בישולים וכדומה.
צאו עם הילדים לטיולים קצרים בשכונה בהתאם לתקנות. בטיולים אלו פקחו את העיניים וחפשו בעלי-חיים, צמחים, שמות של רחובות ועוד. השכונה בה אתם גרים היא אוצר אינסופי ללמידה אלטרנטיבית.

אצבעוני יוצא מהמסך
עיתוני אצבעוני מותאמים לקבוצות גיל שונות, החל מגיל 3 ועד 13. אנו מוציאים את הילדים מהמסכים ומספקים להם תעסוקה מעודדת מחשבה, מעוררת סקרנות, מרחיבת אופקים ומהנה.
בימים אלו של סגר הקורונה אנו שולחים מהדורה אינטרנטית מיוחדת לילדים. ההרשמה למהדורה לא כרוכה בתשלום. המהדורה מותאמת להדפסה בכל מדפסת ביתית.

מה חדש בעיתוני אצבעוני?
עיתוני אצבעוני פועלים כרגיל. בית-הדפוס מוגדר כמשק חיוני וכך גם שירותי דואר ישראל.
עיתוני אצבעוני משקפים את רוח התקופה עם כתבות וסיפורים אקטואלים.
הסופרת זוהר אביב, המוכרת בזכות כ-70 ספרי ילדים ונוער, כותבת בימים אלו את הסיפור בהמשכים לאצבעוני. זהו סיפור המשך לחבורת כוח המוח. בסיפור חבורה חדשה – חבורת בר-מוח. בר היא אחותו של אייל קורן מסדרת כוח המוח.
בסיפור החדש יש התקפה על הזום הכיתתי של בר. איך פותרים תעלומה בזמן של קורונה וסגר?

אתם מוזמנים לעשות מנוי ולקבל את העיתון ובו גם חבורת בר-מוח וגם כתבות של טבע, מדע, ארצות רחוקות, אנשי-שם ועוד.