במשך שנים רבות משרד החינוך הכיר בעיתוני אצבעוני ובחשיבותם הרבה כחומר עזר ללימוד הן בגני ילדים והן בבתי-ספר. בעיתונים חומר רב, מוגש בצורה צבעונית ומרהיבה, כתוב בשפה פשוטה המובנת לכל הילדים. מה תמצאי בעיתונים שלנו:

  • התייחסות לכל חגי ומועדי ישראל: העיתונים יוצאים לאור כשבועיים לפני המועד.
  • עולם הילדים: אני וגופי, משפחתי, חברים, הבית שלי, האדם ומזונו ועוד.
  • הסביבה שלנו :איכות הסביבה, בעלי-חיים, טכנולוגיה, תקשורת וכדומה.
  • העשרה: תרבות, היסטוריה, אומנות, אנשי-שם, ממציאים והמצאות.
  • כישורים ומיומנויות יסוד: ראשית קריאה, חשבון, חשיבה מדעית, יצירתיות וראיה מרחבית.

בעיתונים תמצאי סיפורים להקראה בגן ומבחר דפי עבודה וכרטיסיות עבודה.

גננות רבות נוהגות לצלם ו/או לרכוש שניים-שלושה מנויים לספרית הגן. כך הן משאירות עותק אחד שלם של העיתון לעיון הילדים. את שני העותקים הנוספים היא גוזרת, מדביקה על בריסטולים קשיחים ולעיתים אף עושה להם למינציה.

בהזמנת שני מנויים ויותר לגן – הנחה מיוחדת.

פרטים במחלקת מנויים 03-6874267.

נושאי לימוד – לכל עיתוני צב-צב ודובון, המותאמים לילדי הגן ולתלמידי כיתה א’ – יש נושא. הנושא ערוך בגישה דידקטית אקדמית. כל נושא זוכה להתייחסויות מתוך מספר היבטים. כל ההיבטים שאובים מתוך עולמם הפנימי של הילדים. כך, מתוך העולם הפנימי של הילדים אנו פותחים בפניהם עולם חדש של ידע.הגננת והמורה יכולה לנצל את הידע הרבה שהצטבר אצלנו במשך השנים, כדי לבנו מערכי שעור או שעות-ריכוז מרתקות.

קישוט הגן בעיתונים דפים צבעוניים מרהיבים, מצוירים בידי אמנים. עמודים אלו יכולים לקשט את הגן. עיתוני אצבעוני חופשיים לשימוש למטרות לימוד בגני ילדים ובבתי-ספר.

מותר להשתמש בעיתונים ולצלם קטעים מהם ללא קבלת אישור ובתנאי, שבתחתית העמוד המצולם ייכתב במפורש ובצורה ברורה: העמוד באדיבות עיתוני אצבעוני – טלפון 03-6874267