הוצאת אצבעוני מתמחה בהוצאה לאור של עיתון לילדים ונוער חינוכיים ואיכותיים.

עבור הילדות והילדים שרק לומדים לקרוא, היכולת לקרוא היא גם התחושה של עצמאות ובגרות. פתח לעולם של דמיון, הרפתקאות וידע. היכולת לקרוא מעצימה ומאפשרת לקוראים החדשים להתחיל לחשוב בכוחות עצמם. לבחור, ללמוד ולגלות תחומי עניין חדשים.

עבורכם, ההורים, הקריאה בעיתון מסמלת חוויה צנועה. פשוטה, נקייה ושלווה. רגעים של שקט שהיום כמעט ואין: בלי פרסומות קופצות וללא הסחות דעת. פותחים עיתון וצוללים לתוכו עד שמגיעים לצד השני.

כל אחד מעיתוני אצבעוני נכתב עבור קבוצת גיל שונה, עם הדגשים הרלוונטיים והחומרים המתאימים לרמת הקריאה המצופה בגיל הזה.

אנו מאמינים שחשוב לחנך את הילדות והילדים על ערכי הדמוקרטיה וזכויות האדם, עצמאות, דמיון וחשיבה יצירתית, גילוי ולמידה, נדיבות ונתינה, שוויון ורב גוניות.

בעיתונים לומדים לכבד את בעלי החיים ואת הסביבה בה אנחנו גרים, עוסקים בבעיות שמציקות לילדות ולילדים בחיי היום-יום, אם בחברת ילדים, במערכת החינוך, בתא המשפחתי או בעולם הדמיון העשיר שלהם.

עיתוני אצבעוני שמים דגש על ביטוי עמוק לצרכים הרגשיים של כל ילדה וילד ומדברים עם הילדים בשפה שלהם ובגובה העיניים.

אנחנו שואפים להכין את הילדות והילדים לקראת העתיד כבוגרים משכילים ורחבי אופקים, עם יכולת להתמודד ולפלס את דרכם אל מחוץ לקופסה. להיות אלה שממציאים את הרובוט העתידי ולרכוש מיומנויות חשובות וארגז כלים שיאפשר להם להיות הכי טובים שהם רוצים ויכולים.

העיתונים השונים מחלקים את היַלְדוּת הצעירה לשלוש תקופות – ולכל תקופה עיתון מיוחד. כל עיתון בנוי כמו עוגת שכבות, ממנה כל ילד וילדה יכולים לטעום את המרכיבים האהובים עליהם: קריאה, פעילויות, משחקים, העשרה וזמן איכות עם ההורים.

במשפחת אצבעוני מאמינים שילדים קוראים הם ילדים סקרנים, חושבים ויצירתיים.

עיתוני אצבעוני נוצרים במטרה ליצור מרחב בטוח עבור ההורים והילדים בעזרתו ילמדו לפתח תחושת עצמאות, מסוגלות, מיומנויות וחוויות הצלחה בעולם האמיתי.

בעיתונים תמצאו מגוון רחב ומתחדש של חומרים פיזיים שמגיעים עד הבית לקריאה, העשרה ויצירה עבור ילדים בטווח רחב של גילאים.